Millist soojuspumpa valida?

 

Soojuspump on säästlik ja tasub end kiiresti ära — need on põhikriteeriumid, mida tavaliselt esitatakse kaasaegsetele küttesüsteemidele. Soojuspumpadega saate mitte ainult soojendada, vaid ka jahutada. Ja saadaval on neid mitut erinevat tüüpi. Mille poolest need üksteisest erinevad ja millist valida? Sellele küsimusele oskavad vastata EstKliima eksperdid.

 

Õhk-õhk soojuspumbad

 

Õhk-õhk tüüpi soojuspumbad sobivad hästi täiendava kütteallikana kodudesse, kus on põhiküte juba olemas, näiteks elektri-, gaasi- või puuküttekatel. Selline soojuspump ammutab oma energiat välisõhust, kuid ei suuda edastada kogu oma soojust maja kõikidesse tubadesse. Sobib suurepäraselt avatud planeeringuga ruumidesse, kus puuduvad seinad, mis takistavad sooja õhu ringlemist.

 

Õhk-vesi soojuspumbad

 

Õhk-vesi soojuspumbad — turu taskukohaseim lahendus, mis vähendab küttekulusid 65-75%. Samas hoiab kodu soojana ja varustab majapidamist kuuma veega. Sellist tüüpi soojuspump sobib majadesse, kus peamiseks ruumide kütteallikaks on põrandaküte ja radiaatorid. Soojuspump kasutab välisõhust saadud energiat küttesüsteemis ja boileris vee soojendamiseks. Soojuspumba kasutegur sõltub välistemperatuurist. Kuuma vett saab majapidamine ilmast sõltumata.

 

Maasoojuspumbad

 

Maasoojuspumbad — garanteeritult soe kodu, ka käreda pakasega! Nende töö ei sõltu välistemperatuurist, kuna maasoojuspumbad ammutavad oma energiat maapõuest ja põhjaveest. Maasoojuspumba paigaldus on küll kallim, kuid  see tasub ennast kiiresti ära. Taolise küttesüsteemi hinnapoliitikast ei tasu lasta ennast häirida, kuna toode tasub end kiiresti ära, tõstes ka märkimisväärselt maasoojuspumbaga köetava maja müügihinda. Maasoojuspump sobib põranda- ja  radiaatorküttega majadesse.

 

Konditsioneerid

 

Konditsioneeri põhiülesandeks on soojade ilmadega kodu jahutamine ja meeldiva õhutemperatuuri hoidmine. Samas võib konditsioneer olla ka õhusoojendaja. Siiski tasub meeles pidada, et põhikütteallikaks konditsioneeri ei sobi. Head konditsioneerid on lisaks varustatud filtreerimisfunktsiooniga, mis puhastab õhku hallitusest, bakteritest ja viirustest.

 

Nagu näete on kõikidel küttesüsteemidel on omad nüansid. EstKliima spetsialistid aitavad Teil leida tootevalikust parima lahenduse hubase kodukliima loomiseks.